עיצוב דוח קיימות בדרך הנכונה

דוחות קיימות הופכים כעת לחובה עבור ארגונים בכל הגדלים. אם אתה מחפש ליצור דוח קיימות, הדבר הראשון שעליך לעשות הוא לזהות את קהל היעד שלך.

עיצוב דוח קיימות נכון 

חשוב לדעת כיצד ניתן לפשט את העיצוב של דוחות קיימות באמצעות תהליך מסודר. דוחות קיימות הם סוג של דו"ח המעביר את ההתקדמות של חברה במונחים של קיימות סביבתית וחברתית. עם ההתמקדות ההולכת וגוברת בקיימות, חברות צריכות לעצב דוחות אלה בצורה שתעמוד בסטנדרטים שלהן.

חברות צפויות לדווח על התקדמותן לקראת השגת יעדי קיימות. התהליך יכול להיות קשה עם היעדר הנחיות ותקנות ברורות. תהליך התכנון של דוחות אלה הוא לרוב די מסובך ודורש הבנה של היבטים שונים כגון תקני דיווח, דרישות בעלי עניין והדמיית נתונים.

על מנת ליצור עיצוב דוח קיימות אפקטיבי, חברות צריכות להבין מה נדרש מבעלי העניין שלהן וכיצד ניתן לייצג זאת ויזואלית בדו"ח. עיצוב דוחות קיימות הוא היבט חשוב במאמצי הקיימות של החברה. זה מראה כיצד חברה מתכננת להפחית את ההשפעה הסביבתית ולהבטיח שהיא תישאר בת קיימא. 

למי מיועדים הדוחות

דוחות קיימות משמשים כדרך לחברות להפגין התקדמות לקראת יעדי הקיימות שלהן. דוחות אלו מראים עד כמה החברה מצליחה בהשגת יעדיה ומה מצב היעדים שלה. חברות יכולות להשתמש בדוחות אלה ככלי להערכה עצמית ואחריות כלפי מחזיקי עניין, לרבות בעלי מניות, עובדים ולקוחות.

חברות משתמשות יותר ויותר בשיטות עיצוב כדי ליצור דוחות קיימות. זה כולל שימוש בהדמיות, אינפוגרפיקה וסיפור סיפורים כדי להפוך את הדוח למושך עבור הקהלים.

לסיכום, עיצוב דוח קיימות יכול להיות מאתגר מכיוון שחברות צריכות לאזן את הצרכים שלהן עם אלה של הקהל שלהן. חברות מסוימות ניגשים לכך על ידי יצירת גרסאות שונות של אותו דוח עבור קהלים שונים – כמו גרסה אחת לעובדים פנימיים וגרסה אחת לבעלי עניין חיצוניים. חברות אחרות פונות אל אשת מקצוע כמו מעצבת גרפית גלית אזולאי שתסייע במשימה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תרומה לחנוכה – מה באמת כדאי לדעת בנושא?
כשההורים שלכם עוד היו בחיים הם תמיד תרמו בחנוכה לגופים שונים? זו מסורת משפחתית אצלכם והחלטתם שגם אתם...
קרא עוד »
אוק 25, 2020
קורס אילוסטרייטור
אם אתם מחפשים לדעת בצורה מדויקת וברורה מה לומדים בתוכנת אילוסטרייטור אתם במקום הנכון, היום תוכנת...
קרא עוד »
נוב 19, 2018
מה כדאי ללמוד בעידן הקורונה?
עידן הקורונה יצר לא מעט זמן פנוי בקרב רוב האנשים, היות והוא הוביל ללא מעט מובטלים ועובדים שיצאו...
קרא עוד »
נוב 15, 2020