רספונסיביות ונגישות באתרי אינטרנט – למה זה חשוב?

רספונסיביות ונגישות באתרי אינטרנט – למה זה חשוב?

העולם של אתרי אינטרנט השתנה מאוד בעשרים השנה האחרונות. למעשה, אם ניכנס לאתר אינטרנט בתחילת דרכו, בשנות התשעים וניכנס לאותו אתר היום, אנחנו לא נראה שום דמיון ביניהם. לא בעיצוב, לא בסגנון, לא בכלים שמוצעים בו, ולא בשום פריט אחר שנמצא באתר. 

שתי דוגמאות טובות לכך, הן רספונסיביות ונגישות. מדובר על שני כלים מאוד חיוניים שהפכו להיות מוכרים ופופולאריים מאוד בבניית אתרים, ולמעשה אפשר לומר שהם חלק בלתי נפרד היום מתהליכי קידום וחשיפה של אתרים באינטרנט. בנוסף, קידום ובניית אתרים יעזרו לכם בתהליך הנגשת האתר.

הכלי הראשון, רספונסיביות, מתייחס לאופן בו האתר מותאם למכשיר הסלולר ולמכשירים אחרים. מרבית האנשים רגילים או היו רגילים, לגלוש באתרי אינטרנט דרך מחשבים. באופן טבעי המסך שלהם מכתיב את האופן בו האתר מוצג. 

כשמכשירי סלולר וטאבלט הגיעו לעולם, אז היה צורך להתאים את האתרים למסכים מסוג זה. מי שלא עשה זאת, בעצם סיפק לגולש חווית גלישה מאוד לא נעימה. הוא היה צריך לגלול את האתר, לא רק מעלה ומטה, אלא גם ימינה-שמאלה. 

לכן נוצר מקדם רספונסיביות, כלומר, התאמה של האתר לסוג המסך. כך באופן אוטומטי, כשנכנסים למכשיר אייפון או מכשיר אחר, האתר מותאם עבורו בצורה נכונה. 

נגישות לעומת זאת, היא כלי חיוני מאוד עבור אנשים מבוגרים, אנשים שמתמודדים עם קשיי ראיה, שמיעה. הרעיון הוא, כפי שיש כללי נגישות בעולם הפיזי, כך נוצרו כללי נגישות בעולם וירטואלי. מדובר על כללים שנועדו לעזור לאנשים לגלוש באתרים בצורה פשוטה, נוחה ומותאמת לצרכים שלהם. 

מדוע זה חשוב? 

יש שני הסברים מדוע מה שהצגנו הם דברים חשובים. ראשית, בשביל לאפשר לכל אחד לגלוש באתר, בכל זמן, מכל מקום, דרך כל אמצעי, בלי שיצטרכו להתמודד עם קשיים כאלה ואחרים. 

ההסבר השני הוא, ישנם כללים מסוימים של גוגל שצריך לעמוד בהם. בין היתר, מדובר על שני הכללים הנ"ל, על מנת לספק לגולשים חווית גלישה, מה שיכול לעזור בתהליך הקידום של האתר, בתהליך החשיפה והפרסום שלו. אם לא נעשה זאת, הרי שהאתר עלול להינזק בנקודות אלו. 

מומלץ להכיר! ישנו קידום ובניית אתרים מוצלח – גם במובייל

כתוב/כתבי תגובה