חנות אינטרנטית – האם אני צריך את זה?

חנות אינטרנטית

בלא מעט אתרי אינטרנט היום, אנחנו יכולים למצוא חנויות וירטואליות, חנויות אינטרנטיות דרכן יכולים הגולשים לקנות מוצרים ושירותים שונים שבעלי האתר מציעים להם. זה נכון הן במקרה שמדובר בחנות אינטרנטית באתר של עסק מסוים, וכן זה נכון במקרה של חנויות אשר פעילות באתרים שאינם בהכרח שייכות לעסק שמייצר ומשווק מוצרים או שירותים, אלא באתרים שמתווכים, ומוכרים מוצרים עבור עסקים אחרים.

מאחר וכך הדבר, יש לא מעט בעלי עסקים שתוהים, בינם לבין עצמם, האם הם צריכים חנות אינטרנטית, האם גם צריכים להתקין חנות כזו. הרי אם לכולם יש, אז ברור שגם הם צריכים, לא? התשובה היא לא בהכרח, מה שברור הוא, מי שכן צריך, חייב שתהיה לו חנות כזו, אחרת הוא מפסיד בתחרות שהוא בכלל לא משתתף בה. השאלה היא, האם כל אחד אמור להשתתף בתחרות הזאת.

נתחיל בחלק הקל לכאורה, מי כן צריך להחזיק חנות אינטרנטית. באופן עקרוני, כל מי שמייצר ומשווק, כל מי שמייבא מוצרים, כל מי שיש לו חנות פיזית שפונה לקהל רחב. אפילו אם מדובר בחנות שיושבת בעיר מסוימת, אך היא פונה לא רק לתושבי העיר אלא גם לתושבים מיישובים אחרים, ויתרה מזו, אם מדובר נגיד בחנות שפועלת בעיר מסוימת, ורוצה להציע את השירותים שלה לקהל בשכונות מרוחקות בעיר, אז אין ספק שחנות אינטרנטית יכולה לעזור לה בכך. אחת כמה וכמה כשמדובר על חנויות ועסקים גדולים שמבקשים לפנות הן לקהל מקומי והן לקהל בינלאומי.

כאמור, לא כל אחד צריך שתהיה לו חנות אינטרנטית. אם למשל מדובר בעסק שכונתי קטן או בבעל מקצוע שלא בהכרח מוכר מוצרים על בסיס קבוע, אלא מה שנקרא "על הדרך", אז אין טעם שהם יחזיקו חנות אינטרנטית. עלויות ההקמה של החנויות הן אומנם לא גבוהות, אך עדיף אולי להשקיע את הכסף במוצרי אינטרנט אחרים, מה עוד שעלויות התחזוקה והזמן הנדרש לכך, הופך את השימוש בחנות לדבר לא משתלם עבורו. לכן עדיף לוותר ולהשקיע את הכסף במקומות אחרים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הסימפוניה של מיתר המכוניות: צלילה עמוקה לתוך המאסטרו הבלתי נראה של בקרת רכב
הגיבור הבלתי מוכר של עולם הרכב, מיתר המכוניות - הידוע גם בשם "מיתר היגוי" - הוא מרכיב מורכב ומרכזי...
קרא עוד »
ספט 14, 2023
מיתוג לעסק – בואו תבינו למה אתם חייבים את זה
אם יש לכם עסק, הרי שאתם עומלים קשה מאוד בכדי שישגשג ויצליח. הרצון להיות עסק רלוונטי שמכניס ומרוויח הוא...
קרא עוד »
ינו 27, 2020
בניית אתר תדמית
היום יודעים כולם כי עסק שאין לו אתר הוא עסק שלא יוכל להתקדם ולא יגיע לעיניהם של אנשים המחפשים את...
קרא עוד »
נוב 22, 2020