קידום ממומן או קידום אורגני- מה עדיף?

קידום ממומן או קידום אורגני- מה עדיף?

קרדיט freepik
כמעט כל בעל עסק אשר מכיר בחשיבות הפרסום והשיווק במדיה הדיגיטלית, שואל את עצמו את השאלה הבאה: מה עדיף לו: קידום אורגני או ממומן. בעוד שקידום ממומן בגוגל או בפייסבוק יוצר פניות לעסק תוך פרק זמן קצר, הקידום האורגני הוא אמנם בעל יכולת השפעה ארוכת טווח, אך בעל יתרונות בולטים אחרים. אז מהי בעצם התשובה לשאלה זו והאם בכלל יש תשובה חד משמעית לשאלה? אם תשאלו את אנשי המקצוע העוסקים בתחום, כמעט כולם יגידו לכם שכמו כל דבר בחיים, גם כאן אין תשובה חד משמעית. הבחירה בקידום אורגני או בקידום ממומן, צריכה להתבצע באופן אינדיבידואלי, בהתאם למצב העסק, מטרות העסק, התקציב של העסק הרלוונטי עבור שיווק ופרסום במדיה הדיגיטלית ועוד.

קידום אורגני אל מול קידום ממומן

כאשר מדובר בקידום אתרים בגוגל, ישנן שתי שיטות קידום מרכזיות העומדות על הפרק: שיטת הקידום האורגני ושיטת הקידום הממומן. שתי שיטות הקידום מבוססות על התוצאות במיקומים הראשונים בגוגל, אך אין כמעט קשר בין שתי שיטות הקידום הללו מלבד העובדה שהמגמה של שתי השיטות היא להביא את האתר או את המודעה שיש לקדם אל תוצאות החיפוש הראשונות של גוגל. קידום אורגני הוא קידום בעל תוצאות בטווח קצר יותר, כאשר התשלום על קידום זה הוא לא על החשיפה של המודעה בגוגל או במקומות הראשונים בגוגל, אלא פר הקלקה- כלומר, על כל הקלקה שתתבצע על המודעה ותוביל את הלקוח אל האתר שלכם, תשלמו. הקידום האורגני לעומת זאת מבוסס על תוצאות בטווח הארוך יותר. לתהליך קידום זה לוקח מספר חודשים להבשיל, אך זמן ההמתנה לרוב משתלם מאוד מכיוון שתהליך זה מביא תוצאות מאוד איכותיות לקידום האתר.

מתי עדיף לקדם באופן ממומן

אם אתם תוהים מתי כדאי לבחור בקידום ממומן כאשר מדובר בקידום אתרים, הרי שחשוב לדעת שראשית כל, מרבית האנשים יודעים להבחין בתוצאות החיפוש בגוגל בין התוצאות הממומנות לבין התוצאות אשר מופיעות בשל קידום אורגני. לא פעם, גולשים יעדיפו לבחור בתוצאות האורגניות על פני התוצאות הממומנות. ולכן לא פעם לקידום אורגני יש תוצאות טובות יותר. אולם, קידום אורגני בגוגל הוא מאוד רלוונטי כאשר לעסק יש מלאי כלשהו שהוא חייב למכור בתוך טווח זמן קצר על מנת לחדש מלאי ולכן הוא מציע מגוון מבצעים מדי יום ביומו על מלאי זה, או כאשר לעסק אין אתר אינטרנט מספיק פעיל או בעל תוכן איכותי ונדרש לצורך קידום בגוגל. קידום ממומן גם טוב ויעיל עבור עסקים קטנים אשר אין להם תקציב משמעותי מדי לקידום בגוגל. ניתן להשקיע כמה שרוצים בקידום ממומן ובהתאם לזה, ליצור קמפיין ממומן שיצור עבור עסק קטן חשיפה בטווח זמן מידי שתסייע לו.

מתי כדאי לקדם אורגנית

אם אתם תוהים מתי כדאי לבחור בקידום אורגני, הרי שקידום אורגני רלוונטי לצורך קידום אתרים אשר אינם מבוקרים ואינם מניבים הכנסות, בשל העובדה שאין תנועה של לקוחות בהם. הקידום האורגני יכול לקדם את אתר באמצעות הזמנת תוכן רלוונטי ואיכותי באתר, על פני פרק זמן ארוך ומשמעותי. הקידום האורגני רלוונטי לכל עסק אשר מעוניין לשמור על יציבות בשיווק ובפרסום הדיגיטליים שלו לאורך זמן. בסופו של דבר הבחירה בין קידום אורגני לבין קידום ממומן, צריכה להתבצע בהתאם לתקציב, לעלות ולתועלת של כל שיטת שיווק הרלוונטיים לכל עסק בהתאם לגודלו, אופיו, מטרותיו השיווקיות ועוד.

כתוב/כתבי תגובה