מתי יש לעבור אולטרסאונד שחלות?

כאשר לאישה יש כאבים ברחם או כאשר יש לה דימומים שלא בזמן המחזור החודשי – כדאי לה לעבור בדיקת אולטרסאונד שחלות. הבדיקה היא בדיקה בה מבצעים אולטרסאונד לשחלות על מנת לגלות האם יש ברחם האישה ובשחלות ממצאים רפואיים חריגים כמו למשל שרירנים או גידול. את הבדיקה רשאים לבצע אך ורק רופאי נשים מומחים. הבדיקה יכולה להיות מלווה בחוסר נעימות וניתן אלחוש מקומי לפני שעוברים אותה. הבדיקה עצמה יכולה לכאוב וחשוב להיות מודעות לכך לפני שאנחנו עוברות אותה – כי אז היא תעבור ביתר קלות.

אולטרסאונד שחלות ופוריות האישה

פוריות האישה יכולה להיות מושפעת מהרבה מאוד גורמים שונים. אולטרסאונד שחלות יכול להצביע על המקור לבעיות בפוריות של אישה מסוימות. בדיקות פוריות הן דבר שלכל אישה מעל לגיל 35 מומלץ לעבור, במיוחד אם היא רוצה להרות. בדיקות פוריות יכולות לתת לרופא הנשים של האישה מידע שלפיו הוא ידע איזה טיפולים רפואיים הוא יכול לתת לה על מנת שהיא תוכל להיכנס להיריון ולשאת את התינוק בהצלחה עד לידה. 

איזה טיפולים יש לפוריות האישה?

יש הרבה מאוד טיפולים שונים לפוריות האישה. טיפולי פוריות הם שם כולל לסל עשיר מאוד ומגוון מאוד של טיפולים רפואיים וטיפולים פרא רפואיים. אולטרסאונד שחלות הוא בדיקה שיש לערוך כאשר לאישה מסוימת יש קושי להיכנס להיריון. הבדיקה עצמה לא מאוד מורכבת מבחינה רפואית – אבל היא יכולה להיות מלווה בכאב וחוסר נוחות. אישה רשאית לבקש שאת הבדיקה תבצע טכנאית אולטרסאונד ולא טכנאי אולטרסאונד.

בסופו של דבר, ביצוע בדיקות רפואיות יכול לסייע לנשים רבות לשפר את הפוריות שלהן ולהבין למה הן לא מצליחות להרות או לא מצליחות לשאת היריון מלא של 9 חודשים באופן מלא. הקושי והכאב של נשים שלא מצליחות ללדת תינוק או להרות הוא עצום וגדול מאוד. הרפואה המודרנית התפתחה מאוד וכיום היא יכולה להציע פתרונות רפואיים רבים לבעיות פריון של נשים. פתרונות אלו תלויות באבחון מקדים ומדויק של בעיית הפריון שלהן ולאחר מכן ניתן להעניק טיפול מותאם אישית לכל אישה ואישה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טונרים למדפסות
כל מי שניסה קצת לברר אי פעם על מדפסת שמע על ההבדל הבסיסי שקיים בין מדפסת רגילה, מדפסת שפועלת על בסיס...
קרא עוד »
ינו 25, 2021
היתרי בנייה: תובנות חיוניות לפני שתתחיל
יציאה לפרויקט בנייה או שיפוץ יכולה להיות מסע מרגש. עם זאת, היבט שמזלזל לעתים קרובות אך קריטי בתהליך זה...
קרא עוד »
דצמ 26, 2023
האם חייבים להשתמש באנטי וירוס?
אחת השאלות שלא מעט משתמשים במחשבים ניידים ונייחים, בבית או בעסק, שואלים את עצמם לא פעם היא, האם...
קרא עוד »
פבר 03, 2020