אולג'ובס למעסיק –  הכר את לוח הדרושים בשבילך

אולג'ובס למעסיק – הכר את לוח הדרושים בשבילך

כל מעסיק זקוק מעת לעת לעובדים חדשים עקב הרחבת תחומי הפעילות ובמקום עובדים שעזבו.

הדרך הנוחה ביותר לבצע זאת היא באמצעות לוח הדרושים אולג'ובס https://www.alljobs.co.il.

לוח הדרושים לשירותו של המעסיק

כל נושא גיוס כוח האדם הוא נטל רציני על המעסיק וגוזל זמן רב משעות הפעילות שלו. מעבר לכך, מעסיקים רבים אינם מבינים מספיק בכל הקשור למיון כוח האדם אשר מגיע אליהם, קשה להם לעמוד על קנקנו של אדם זה או אחר והם אינם בטוחים בהחלטות שלהם.

לכן האופציה המוצעת שלהם של טיפול גורם מקצועי בכל הקשור להשמת עובדים היא פתרון מצוין ולכן מעבידים רבים מצטרפים להסדר מוצלח זה.

השיטה החדשה לגיוס עובדים

שיטה זו עובדת בכמה שלבים. בתחילת הדרך המעסיק מפרסם מודעה הכוללת את כל הפרמטרים הנדרשים מהעובד החדש במצגת כוח אדם מבוקשת, הגדרת תפקידו, היקף המשרה, מיקומו של המשרד וכל פרט רלוונטי נוסף. מידע זה מופיע גם בגוגל ובאתרי אינטרנט נוספים כמו ynet , וכך החשיפה היא גדולה.

מגייסי כוח האדם קולטים את הנתונים והסורק הממוחשב בוחן לאילו אנשים המחפשים עבודה, הנתונים הללו מתאימים על פי המידע הראשוני שהם מסרו כמו לדוגמה למהנדס אלקטרוניקה אשר גר סמוך לחיפה, תתאים משרה מסוג זה במפעל הממוקם בחיפה.

בתום הליך הסריקה, המועמדים הפוטנציאלים מקבלים מייל על המשרה החדשה שנפתחה אשר מתאימה להם. הם קוראים את דרישות התפקיד ומקבלים החלטה אם לפנות למשרה זו או לא. אם ההחלטה היא חיובית, המועמד מעביר קורות חיים וכמה פרטים, מדוע כדאי לבחור בו.

רכזי כוח האדם בחברה, בוחנים את קורות החיים, מבצעים סינון ראשוני של המועמדים שרמת הידע שלהם מספקת, אלו אשר גרים בקרבת המפעל ועוד. לאחר מכן, מתבצעות שיחות טלפוניות ראשוניות כדי לקבל מידע נוסף אשר חשוב למעסיק כמו אם יוכל להתחיל לעבוד באופן מידי ומה ציפיות השכר שלו.

השלב הבא הוא שיחות פרונטליות כדי לקבל החלטות קונקרטיות מי מתאים למשרה ומי לא.

בדרך זו המעביד מקבל את התוצאה הסופית, המועמד המתאים ביותר.

כתוב/כתבי תגובה