מה זה קישורים – בכור גולן

מה זה קישורים – בכור גולן

אז מה זה בעצם קישורים? בהקשר האינטרנטי, קישורים נועדו לקדם דף אינטרנט מסוים ולהביאו לתוצאות הראשונות במנועי החיפוש. טוב, זה התכלס, אבל מה זה בעצם קישורים כמו שמציע מלך הקישורים, ואיך עושים בהם שימוש? יצאנו לבדוק את העניין..

מה זה קישורים – בכור גולן

טכניקת שיווק זו (על ידי קישורים), היא אחת הטקטיקות היעילות ביותר באופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO). קידום אתרים מוגדר כ: "התהליך שיגרום למקסימום מספר המבקרים באתר מסוים על ידי הקפדה שהאתר יופיע גבוה ברשימת התוצאות במנוע חיפוש".

מנוע החיפוש של גוגל מחזיק בנתח שוק של 86.02 אחוזים. על פי בדיקות שנעשו, 34,000 חיפושים נערכים בגוגל בכל שנייה ו – 75% ממשתמשי האינטרנט, אינם גוללים מעבר לדף הראשון של תוצאות החיפוש. 

"בגלל מצב זה", מסביר בכור גולן – מקדם אתרים וותיק, "תרצו לשלוט בבניית קישורים שיופיע בחיפושים האלה, ותרצו להיות בעמוד הראשון".

מהו בעצם קישור?

"קישורים", "קישורי אינטרנט", "היפר-קישורים", הם גרפיקה או טקסט המקשר לקבצים, אובייקטים או אתרים אחרים. קישורים הם אלה שבונים את האתר, והשתמשו בהם באופן מקוון מאז שנות התשעים, כך משתמשים גולשים באינטרנט כיום. 

האינטרנט עשוי מקישורים המקשרים אינספור עמודים וקבצים זה לזה. אחת הסיבות לכך שגוגל שולטת כמנוע חיפוש היא האלגוריתם שלה בשם PageRank. 

ערך הקישורים

ההבנה של גוגל בערך הקישורים, העניקה לה יתרון תחרותי עצום. Pagerank אחראית לדירוג או למיקום תוצאות חיפוש וזה המפתח לקידום דף האינטרנט שלכם.

Pagerank והאלגוריתמים המקבילים במנועי חיפוש באינטרנט משתמשים בקישורים המובילים לאתרים כדי לייחס להם ערך. רוצים ללמוד עוד על קישורים וההשפעה שלהם במרחב המקוון, חפשו את הסבריו של בכור גולן על קישורים ברשת.

כתוב/כתבי תגובה