קידום אתרים עבור עסקים שומרי שבת

קידום אתרים עבור עסקים שומרי שבת

כפי שאנחנו יודעים, יש לא מעט עסקים בישראל שאינם עובדים בשבת. בין אם מסיבות אידיאולוגיות ובין אם מסיבות אחרות. עם הופעת האינטרנט בחיינו, נחשפנו לנקודה ייחודית ומעניינת, עסקים שיש להם אתרים שומרי שבת. זה אומר שעם כניסת השבת, האתר מפסיק לספק שירותים לגולש ואלה חוזרים לפעול במוצאי שבת. 

מן הסתם, עסקים שאינם מפעילים אתרים בשבת נמצאים בעמדת נחיתות לעומת עסקים שכן מפעילים עסקים בשבת, בפרט בכל הקשור לנושא של קידום אתרים, הקליקו למידע נוסף. הרי, המערכת של גוגל שסורקת אתרים, איננה מבחינה בין אתר שעובד בשבת לאתר שלא, מה עוד שהיא גם לא בהכרח מתחשבת בכך. מבחינתה, האתר צריך לספק לגולש את כל האפשרויות, כל השבוע, כל יום, בכל שעה, האתר אמור לספק לגולש חווית גלישה בכל שעה. 

עם זאת, ישנם כלים, ישנן דרכים, כיצד לקדם אתרים שומרי שבת. לפני שנציג את הכלים והדרכים, חשוב להבהיר, אם ברשותכם אתר שומר שבת, חשוב מאוד להעסיק גורם מקצועי שמתמחה בעבודה עם אתרים כאלה ויודע כיצד לקדם אותם. לא כל מקדם מבין בזה, לא כל מקדם מתמחה בעבודה של אתרים שומרי שבת. לכן, חשוב להקפיד על עבודה עם אנשים שאכן מבינים בכך. 

מה הן האופציות שעומדות לרשותכם

ראשית, אפשר להתנהל רגיל. כלומר, לא חייבים לשנות משהו, לא חייבים לעשות שינוי מסוים באתר. האתר פשוט יפסיק לעבוד ביום שישי, עם כניסת השבת, יחזור לפעילות מלאה במוצאי שבת. יש אתרים שעובדים בצורה כזו. אפילו ברמה גלובלית, כאשר בכל מדינה, האתר מפסיק וחוזר לעבוד בשעה אחרת (בהתאם למועדי כניסה ויציאת השבת)

הבעיה היא, שזה יכול לפגוע באתר. אולי לא באופן מיידי, לא באופן רחב, אך זה יכול לפגוע וחבל. 

שנית, אפשר להשבית חלק מהאתר. לא חייבים להשבית הכל. בהנחה סבירה, שמי שנכנס לאתר בשבת, הוא לא שומר (אחרת הוא לא היה נכנס בכלל), אז אפשר פשוט להשבית רק מערכות שאמורות לספק שירותים. למשל, מערכות מסחריות. אז ניתן להפעיל את האתר בצורה חופשית, וליידע את הגולשים שמערכות המסחר, לא פעילות בשבת. 

> קראו גם על קישורים פנימיים באתר https://linking.co.il/internal-links

זה לא יפגע באתר, אך יהיה צורך לייצר מערכת שתאפשר חסימה והסרה של מערכת המסחר בשבת, וזה עלול לשדר מסר לגוגל, שהאתר לא מספק את השירות שהוא מצהיר עליו באופן מלא. 

שלישית, אפשר לייצר כלים שונים שמצהירים על אי עבודה בשבת, הודעות מתפרצות, הפניות זמניות ועוד. זה ידרוש התאמה של המערכת וכן זה עלול לגרום לגוגל  לפגוע במיקומים של האתר, בגלל אי הזמינות וכן בכלל הכלים בהם האתר משתמש לצורך כך.

כתוב/כתבי תגובה